Zespół Szkół Ogólnokształcących
II Liceum Ogólnokształcące w Rumi
im. Józefa Konrada Korzeniowskiego

 
 
   W Oczyszczalni Ścieków Dębogórze

W Oczyszczalni Ścieków Dębogórze

Przejdź do galerii  oczyszczalnia

16 maja uczniowie klas I a i I b uczestniczyli w warsztatach w Grupowej Oczyszczalni Ścieków Dębogórze, należącej do Okręgowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji z siedzibą w Gdyni. Oczyszczalnia zaliczana jest do najnowoczesniejszych w kraju.  Uczniowie wysłuchali wykładu nt. fizyko – biologicznych metod oczyszczania ścieków oraz zwiedzili zakład. Zapoznali się z  zasadami jego funkcjonowania oraz  poznali drogę, jaką pokonują ścieki od ujęć kanalizacyjnych, do miejsca ich oczyszczenia. Koordynatorem warsztatów był Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki”. Opiekunowie: panie Małgorzata Słowińska i Anna Młodzikowska – Zachar.

 

[#1830]  am, 17.05.2018 08:46 
   Dzień Polskiej Niezapominajki

Dzień Polskiej Niezapominajki

 

15 maja licealiści promowali Dzień Polskiej Niezapominajki – święto przyrody oraz święto, które ma również na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji. To jeszcze młode ,ale nasze polskie święto warte upowszechnienia. Jego symbolem jest właśnie skromna, niepozorna niezapominajka. Wszyscy, którym bliskie są idee tej inicjatywy ubrali się we wtorek na niebiesko. Także najmłodsi, wychowankowie świetlicy, poznali założenia Dnia Polskiej Niezapominajki oraz kolorowali rysunki przedstawiające tę roślinkę.

 

Dorota Kuchta

[#1831]  am, 16.05.2018 09:00 
   Pożegnanie maturzystów

Zakończenie roku szkolnego klas III

„Matura tuż…tuż…"

Przejdź do galerii  koniec III 1

 

Przejdź do galerii  KONIEC ROKU 2

 

Przejdź do galerii  KL III 2

Dziś, 27 kwietnia zakończył się rok szkolny dla uczniów klas trzecich. Uroczystość zapoczątkowało odśpiewanie hymnu państwowego i wprowadzenie sztandaru szkoły, na który trzecioklasiści złożyli ślubowanie przyrzekając, że będą przestrzegać praw i obowiązków absolwenta II LO w Rumi, głosząc jego dobre imię. Pani dyrektor Lucyna Oglęcka rozpoczęła uroczystość i  serdecznymi słowami przywitała gości, uczniów, nauczycieli i rodziców. Serdeczne gratulacje uczniom naszej szkoły złożyła pani dr Agata Cichocka – Wykładowca Akademii Morskiej w Gdyni.

Przejdź do galerii  koniec III 4

 

Przejdź do galerii  koniec 5

 

Przejdź do galerii  koniec4

Uroczystość wręczenia świadectw i nagród poprowadziła pani wicedyrektor Aleksandra Zarzycka. Najwybitniejsi abiturienci otrzymali świadectwa z wyróżnieniem z rąk wychowawcy, pana Leszka Kiersznikiewicza. Włożenie na głowę tradycyjnego bireta jest symbolem rozstania się ze szkołą średnią i najwspanialszym okresem przyjaźni, beztroski z jakim może zetknąć się młody człowiek w całym  swoim życiu. Podrzucenie do góry studenckich okryć głowy to symboliczne rozstanie z dzieciństwem. Uczniowie odebrali świadectwa ukończenia nauki, nagrody książkowe oraz certyfikaty Akademii Morskiej w Gdyni, potwierdzające udział w zajęciach akademickich z nautyki i fizyki doświadczalnej oraz zajęciach  z przedmiotów samorząd terytorialny w Polsce i encyklopedia prawa. Za pracę w Szkolnym Klubie Wolontariatu i Zespole Tanecznym podziękowały panie Alina Treder i Anna Rogowska. Nie zapomniano też o rodzicach, którzy aktywnie przez trzy lata włączali się w życie szkoły.

Wręczone zostały również stypendia za najwyższe wyniki w nauce, wzorową frekwencję i zaangażowanie na rzecz  szkoły.  

Uroczystość zakończył występ uczennic z klasy II a. Wiersze Klaudii Pietrzak dodały wiarę w pomyślne zdanie egzaminu maturalnego, jednego z wielu egzaminów, które przyjdzie zdać naszym abiturientom. Część artystyczna została przygotowana przez panie Dorotę Dubiel – Stojek, Annę Rogowską, Marzennę Taube i pana Mateusza Włodarskiego.

 

 

 

 

 

 

Przejdź do galerii  Oskary

 

[#1794]  am, 27.04.2018 20:58 
   DZIEŃ OTWARTY

DZIEŃ OTWARTY

w II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM w RUMI

Przejdź do galerii  Dzień Otwarty
Przejdź do galerii  Dzień Otwarty
Przejdź do galerii  Dzień Otwarty 3
Przejdź do galerii  Dzień Otwarty 4

 

Dzień 25 kwietnia był dla naszego liceum Dniem Otwartym. Rozpoczął się bardzo uroczyście na sali gimnastycznej. Spotkanie poprowadziła pani dyrektor Lucyna Oglęcka, która na początku serdecznie powitała przybyłych uczniów szkół gimnazjalnych wraz z nauczycielami. Nie zabrakło też rodziców. Ważnym punktem programu była prezentacja oferty szkoły, która w roku szk. 2018/19 planuje utworzenie trzech klas pierwszych:

 

  • Humanistycznej o profilu psychologiczno – pedagogicznym,  
  •  Mundurowej o profilu sportowo – obronnym,  
  • Ogólnej o profilu ogólnym z możliwością wyboru rozszerzeń ukierunkowanych na przedmioty przyrodniczo-medyczne   lub politechniczne.

Patronat nad klasami będą pełniły kolejno uczelnie: Uniwersytet Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie, Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni oraz Akademii Morskiej w Gdyni.

Podczas prezentacji, głos zabrali: pani dr Agata Cichocka – wykładowca Akademii Morskiej w Gdyni oraz absolwent naszego liceum pan inż. Damian Bojar. Przemówienia naszych gości wzbogaciła część artystyczna. Można było obejrzeć m. in. występ zespołów tanecznych II LO i naszych młodszych koleżanek ze Szkoły Podstawowej Nr 9 pod kierunkiem pani Anny Rogowskiej; występ grupy „mundurowych maluchów” przygotowanych przez panią Ewę Wodniczak z klasy III b. Duże wrażenie na zgromadzonych wywarł pokaz grupy mundurowej przygotowany przez pana Mirosława Szczepańskiego. Talent aktorski zaprezentowała Klaudia Pietrzak. Nie zabrakło też emocji sportowych. Swoją pasją do piłki nożnej podzieliła się z naszymi gośćmi Marta Król a do judo Kamila Melzer. Wernisaż prac plastycznych Laury Szymankiewicz można było obejrzeć na holu liceum. Po części oficjalnej uczniowie gimnazjów mieli okazję obejrzeć pokazy na  strzelnicy, uczestniczyć w grach i zabawach na małej sali gimnastycznej, a także zwiedzić sale lekcyjne w segmencie liceum. Był czas na zadawanie pytań, zawieranie nowych znajomości, poznanie przyszłych nauczycieli.  

[#1793]  am, 25.04.2018 15:27 
   Spotkanie z prawnikiem

SPOTKANIE Z PRAWNIKIEM

 

W dniu 11 kwietnia odbyło się w naszej szkole spotkanie z prawnikiem, panem Jakubem Ławeckim. Spotkanie miało na celu wytłumaczenie nam, czym są prawa autorskie i dotyczące ich zasady. Na początku zaczęliśmy od ogólnej definicji praw autorskich, a także pan pokazał nam na prezentacji, kogo i w jaki sposób one dotyczą.  Mówiliśmy o prawach dotyczących dzieł sztuki, zdjęć, czy wizerunku osobistego, jak i rozwikłaliśmy zagadkę sporu o prawa autorskie małpy, która została autorem pewnego zdjęcia. Na koniec dowiedzieliśmy się o tym, co może nam grozić za przywłaszczenie sobie praw autorskich czy opublikowanie czegoś, na co nie mamy pozwolenia. Myślę, że lekcja ta była przydatna dla wszystkich, bo nie każdy wiedział, czym tak naprawdę są te prawa, i że w prosty sposób codziennie łamiemy je, chociaż przez proste zgranie piosenki z Internetu lub przepisanie zadania domowego z różnych stron. 

Harcereczki z 1 a

 

 

[#1792]  am, 19.04.2018 10:15 
   Strefa Młodzieży Uniwersytetu SWPS w Sopocie

 

 

 

Strefa Młodzieży Uniwersytetu SWPS w Sopocie

W dniach 5 i 6 kwietnia uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach w ramach Strefy Młodzieży Uniwersytetu SWPS w Sopocie. Uczniowie uczestniczyli w wykładach psychotrapeuty i seksuologa Michała Pozdała. Klasa II a brała udział w zajęciach dotyczących zaburzeń lękowych w okresie dorastania oraz przemocy wobec kobiet. Uczniowie klasy I a uczestniczyli w prelekcjach dotyczących ryzykownych zachowań seksualnych, zaburzeń odżywiania i wczesnych związków w okresie dorastania.

Joanna Cylke

Karina Hoła

[#1784]  am, 17.04.2018 08:13 
   Dzień Otwarty Akademii Morskiej w Gdyni

 

Z  WIZYTĄ  

W  AKADEMII  MORSKIEJ 

W  GDYNI

 

Przejdź do galerii  AM
Przejdź do galerii  AM2

Dziś, 13 kwietnia, klasa 1 b pod opieką pań, Justyny Szymańskiej i Anny Młodzikowskiej - Zachar, uczestniczyła w DNIACH OTWARTYCH AKADEMII MORSKIEJ W GDYNI. Na Wydziale Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa, nasi licealiści mieli okazję wziąć udział m/ in. w laboratoriach dotyczących właściwości ładunków niebezpiecznych, czy też paliw i smarów; sprawdzali jakość papieru użytkowego i tzw. pakownego. Po dzisiejszych zajęciach, bliższe stały się zjawiska fizyko – chemiczne wpływające na jakość  wód Bałtyku spowodowanych np. nadmiernym zakwitem sinicami. Po tym spotkaniu nasza młodzież stała się bardziej świadoma, czym jest eutrofizacja wód i jak można powtórnie wykorzystać zawarte w niej związki organiczne. Nadmierne użyźnienie wody w fosforany można powtórnie wykorzystać zyskując drogocenne związki do ponownego nawożenia. To wielki krok naprzód. Wykładowcy uświadomili również naszym licealistom na czym polega ciężar wielomiesięcznej pracy na wieżach wiertniczych zlokalizowanych na środku morza. Spotkanie zakończyło się w auli, w której mieliśmy okazję obejrzeć prezentacje dotyczące praktyk, poznaliśmy partnerów AM oraz perspektywy pracy nie tylko na morzu.

Justyna Szymańska

 

Anna Młodzikowska - Zachar

 

 

 

[#1783]  am, 14.04.2018 12:49 
   V Młodzieżowy Sejmik Ekologiczny

 

V MŁODZIEŻOWY SEJMIK EKOLOGICZNY

23 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Bolszewie odbył się V Młodzieżowy Sejmik Ekologiczny województwa pomorskiego. Konkurs został objęty honorowym patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty, Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku oraz Gdyńskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli.

NASZĄ SZKOŁĘ REPREZENTOWAŁY: w kategorii klas VII Zuzanna Banaszek z kl. VII c, Natalia Bury z kl. VII a oraz Anna Sopiha z kl. VII d. Liceum reprezentowała Klaudia Peplińska z kl II a.

Poza częścią konkursową odbyły się wykłady i prezentacje. Prelegentki z Pomorskiego Parku Naukowo - Technologicznego przedstawiły metody badania DNA oraz klonowanie roślin. Przedstawicielka Akwarium Gdyńskiego przedstawiła film dokumentujący życie bałtyckiej fauny.

Atmosfera była wspaniała i na pewno wrócimy tam w przyszłym roku.

 

Małgorzata Słowińska

 

[#1782]  am, 12.04.2018 13:21 
   Warsztaty z doradcą zawodowym

Warsztaty z doradcą zawodowym

Przejdź do galerii  doradca zawodowy 2

 

 

W poniedziałek 09.04.2018 r. uczniowie klasy I b LO wzięli udział w warsztatach z doradztwa zawodowego, które poprowadziła trenerka doradztwa zawodowego pani Urszula Sierżant.

Licealiści uczyli się podejmowania decyzji w grupie, opracowywania strategii działania. W dalszej części zajęć zastanawiali się jakie czynniki wpływają planowanie ścieżki kariery zawodowej.

 

Dorota Kuchta

[#1781]  am, 12.04.2018 13:00 
   Natalia Skrzypek – finalistką konkursu wojewódzkiego

Natalia Skrzypek – finalistką konkursu wojewódzkiego

Przejdź do galerii  o regionie

 

11 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Hotelarsko - Gastronomicznych w Gdyni rozegrano finał IV Wojewódzkiego Konkursu „Wiedza o Regionie”. Honorowy patronat objął Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk  oraz Europejska Szkoła Wyższa w Sopocie. Nasze miasto i szkołę reprezentowała uczennica klasy II b  Natalia Skrzypek , która wykazała się wiedzą na temat geografii i historii regionu oraz przedstawiła ciekawą prezentację multimedialną o wybranym przez siebie ciekawym i magicznym miejscu, jakim jest stawek w gdyńskiej dzielnicy Obłuże.

Serdecznie gratulujemy Natalii.

Halina Klajnszmit

[#1780]  am, 12.04.2018 12:53 


15.04.2018
© Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies). Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
747.413